preloader
Zakázat preloader

Tak jsme se do toho také pustili - Lokomoce šije roušky!

V dnešní době, kdy se celé Česko semklo v boji s coronavirovou infekcí, jsme nechtěli zůstat pozadu. Fyzioterapeutické centrum musí být zavřeno, workshopy a cvičení pro děti pořádat nemůžeme, ale rozhodně nezahálíme. Rádi bychom pomohli společnosti alespoň tím, že začneme šít roušky. Máme již tým dobrovolnic, které nám ve výrobě pomohou, ale potřebujeme zakoupit látky a nitě.

Za tímto účelem se obracíme na Vás a zřídili jsme transparentní účet u Komerční banky, na který nám můžete přispět jakoukoliv částkou. Sdílejte prosím tuto informaci mezi své známé a kamarády, kteří by chtěli na nákup látek a nití také poslat nějakou částku.

Číslo transparentního účtu u KB je: 123-1575070207/0100; variabilní symbol: 23032020; zpráva příjemci: jméno a příjmení dárce.

Pro Vaši představu - ze 100 m látky za 130 Kč ušijeme 1200 roušek.

Vyrobené roušky budou distribuovány primárně do dětských nemocnic po celé České republice, kde budou určeny jak pro dětské pacienty, tak pro zdravotnický personál.

Pokud se bude někdo chtít přidat k našemu týmu a pomoci se samotným šitím roušek, může se ozvat na tel. č.: 735129850. Rádi mezi sebou přivítáme další dobrovolníky.

O tom, jak nám jde práce od ruky a jaká částka se již vybrala, Vás budeme průběžně informovat.

Společně s Vámi to zvládneme!

16.4.2020 - Novinky ze života Lokomoce! 

To, že jsme se snažili dělat naše roušky veselé a pro děti zajímavé, jsme Vám již řekli. Co nám ale udělalo velkou radost, jsou přímo ohlasy z FN Brno - malé děti i zdravotnický personál jsou z roušek nadšení a naše barevné motivy látek jsou prý v nemocnici jedny z nejoblíbenějších vůbec. Jednomu z lékařů se naše rouška s indiánky tak zalíbila, že v ní jezdí každý den z nemocnice domů.

Zástupkyně FN Brno paní Zouharová naše roušky navíc přihlásila do soutěže o nejkrásnější roušku a poslala jich několik do nemocnice ve Znojmě. Nemocnice si v dnešní době navzájem posílají ty nejoblíbenější a nejhezčí, které od dobrovolníku dostávají. Roušky Lokomoce si nemocnice vybrala tedy ze všech, které dostala - nejen kvůli vzhledu, ale i kvalitě. Můžeme být na naše dobrovolníky pyšní a jsme zvědaví, jak si v soutěži povedeme!
Tak si myslíme, že se nám to celé povedlo! A to i díky našemu týmu dobrovolníků a Vaší finanční pomoci!

23.4.2020 - Rouškovník v Dětské nemocnici! 

Z Dětské nemocnice v Brně máme krásné zprávy o našich rouškách! Paní Zouharová z centra komunikace FN Brno nám zaslala foto z vestibulu Dětské nemocnice, kam umístila naše darované roušky, určené pro dětské pacienty, kteří ten den přicházeli k hospitalizaci na plánované operace. A že tam dlouho nezůstaly! Do dvou hodin byly téměř všechny pryč. Jen si přečtěte, co nám z FN napsali:

Dovolte mi prosím podělit se s Vámi o snímek z výstavky speciálně výrobků Vašich švadlenek. V hale Dětské nemocnice máme improvizovaný stromek - rouškovník. A protože jsme si nasyslili vzorky různých druhů roušek z Vaší produkce, chtěli jsme se o tu krásu podělit s dětskými pacienty, jejich rodiči a zaměstnanci nemocnice.
Dobrá čtvrtina připraveného materiálu mi zmizela už při instalaci. A to jsem na lidi tak trošinku ječela, ať mne to nechají aspoň vyfotit. Za dvě hodiny, když jsem šla okolo, bylo zameteno. Na lavici se skromně krčilo jen pár kousků těch nejmenších roušek a stromek byl celý obraný. Myslela jsem si, že nám ta paráda vydrží déle, ale stejně jsem z toho měla velikou radost a moc jsem na vás všechny myslela.
Snad Vám všichni ti obdarovaní poslali na dálku poděkování alespoň v myšlenkách.

Jste úžasný tým a my jsme moc rádi, že Vás máme. Děkujeme, že jste nám poskytly takový objem roušek v takové kvalitě!

A to nám dělá radost! 

28.4.2020 - Ze života Lokomoce aneb dalších 246 roušek do nemocnice!

Je tu další týden a další práce našich dobrovolníků. 246 roušek jsme dodali do FN nemocnice pro zdravotnický personál a hospitalizované děti. A že se nám povedly.

Děkujeme za podporu a těšte se na další novinky!

23.5.2020 - Dalších a zřejmě posledních 330 roušek do nemocnic v Brně! 

Budeme doufat, že situace se již bude pouze lepšit a naše práce šití roušek nebude potřeba. Rádi se vrátíme k naší činnosti cvičení s dětmi, pořádání pohybových kempů, školících workshopů a příměstských táborů. 

Děkujeme za podporu! 

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek


Ilustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázek