Konference “Osa dolní končetiny“

Konference “Osa dolní končetiny“

  24. 11. 2023

Krásné prostory hotelu Zámek Valeč o uplynulém víkendu přivítaly odborníky z různých končin republiky, kteří se zúčastnili 3. ročníku lékařské konference Lokomoce tentokráte na téma“Osa dolní končetiny“.

O páteční zahájení konference se postarala MUDr. Chlupová spolu s MUDr. Zímou, který zaskočil za nemocnou garantku MUDr. Šebkovou. Pohybovým schématem prvního roku života a příklady vhodného obouvání nás provedla Mgr. Víchová, kterou následně formou video-přednášky o problematice obouvání doplnila Mgr. Kinclová, Ph.D.

Nemohla chybět ani praktická ukázka cvičení se zaměřením na kyčelní kloub, o kterou se postaral tým fyzioterapeutů a cvičitelů Lokomoce. Celý páteční program zakončila Mgr. Moc Králová, Ph.D. kazuistikou.
Sobotu odstartoval MUDr. Lujc skvělou přednáškou o příčinách bolesti kolenního kloubu u dětí a jejich terapie z pohledu ortopeda, kterou následně doplnila Mgr. Hanzlíková z pohledu fyzioterapeuta. Cvičení, které si přítomní lékaři moc pochvalovali, bylo tentokráte zaměřeno na kloub kolenní. Závěrečná tombola jen podtrhla pohodový a přátelský ráz celé akce.

Tímto bychom rádi poděkovali našim partnerům, kteří do tomboly přispěli věcnými dary , jmenovitě jsou to: Sonnentor, Muffík, Cool City, Antonie Emma, Solek, Aquaponická farma Kaly
Také děkujeme všem přednášejícím za rozšíření obzorů a zúčastněným za skvělý kolektiv a spoustu věcných dotazů. A nemůžeme zapomenout ani na vřelý dík majitelce hotelu, paní Valové a jejímu skvělému personálu za veškerou péči a bezchybný servis.

Budeme se těšit zase za rok!